fbpx

Misjonsskoleelever var i Kroatia

Rett før jul var 5 misjonsskoleelever 2 uker i Kroatia. – 12 stykker sa ja til Jesus, det syntes jeg var gøy, sier May-Liss fra Mandal som gjerne innrømmer at hun elsker å holde andakter.

I desember var 5 elever på misjonsskolen i Sarons Dal på sin første utenlandstur. De kjørte ned til Kroatia der de besøkte menigheten og virksomheten til Edith og Øystein Sandtorv fra Norge.

– Vi fikk følge Edith og Øystein i arbeidet deres og sammen holdt vi en møtekampanje i byen Slavonski Brod. Der var det 12 som sa ja til Jesus, det synes jeg var gøy, forteller May-Liss Hansen som var en av 5 elever som var med på turen.

– Vi var også 2 dager med ungdommene i en naboby, det likte vi kjempegodt. Selv om ikke alle kunne engelsk like godt kommuniserte vi bra allikevel.

Hun sier at de også fikk anledning til å være med på undervisningen på en teologisk skole der ikke alle var kristne, noe som gjorde det ekstra inspirerende å være der. May-Liss innrømmer at det hun liker aller best er nemlig å holde andakter.

– Misjonsskolen i Sarons Dal har absolutt levd opp til forventningene mine så langt. Jeg har fått holde på med det jeg liker, slikt som andakter og sånn, og det er gøy.

Hun forteller at det egentlig er litt tilfeldig at hun er blitt så menighetsfokusert da hun ikke vokste opp i en kirkegående familie.

– Det var egentlig to venner som grep fatt i meg året før jeg skulle konfirmeres og som begynte å ta meg med på møter. Jeg tenkte at jeg kan godt tro på at det finnes en Gud, og så vokste troen min deretter.

Før hun begynte på misjonskolen var hun engasjert i barne- og ungdomsarbeidet til Filadelfia-menigheten i Mandal.

– Nå føler jeg at jeg kan koble det jeg lærer mot det jeg har gjort før.

Det er menighet May-Liss har lyst til å jobbe med i fremtiden, og hun forteller at hun har allerede fått et tilbud om en stilling når hun er ferdig på Troens Bevis Bibel og Misjons Institutt.

– Nå gleder jeg meg kjempe mye til denne våren. Vi skal til Island i april, vi skal være med på lederkonferanse i Oslo Kristne Senter og vi skal til Afrika i mai forteller den unge forkynnerspiren som mener hun absolutt er på rett plass dette året.Få siste nytt fra misjonsfeltet direkte i innboksen din.

Meld deg på vår månedlige nyhetsmail!

Se siste nyheter